Divezeri Logo Iepazīstiet Mūs
Divezeros
 

line

 

Zvaniet mums!
Nina Kasapova

+371 29 21 96 66
divezeri@gmail.com
latvianrussianenglish
ievads vieta vide projekts galerija serviss par mumsielādētFAQ


Divezeri ir Latvijas farmaceita, uzņēmēja, mākslas kolekcionāra un filantropista
Dr.Gunta Belēviča projekts.

Dr . Belēviča un viņa ģimene jau daudzus gadus brauc uz „Vecvārnām”, mājām Lilastes un Dūņeze krastos, nedēļas nogalēs un vasarās. Daudzi Dr. Belēviča un viņa ģimenes draugi un paziņas labi atceras „Vecvārnās” svinētos Latviešu tradīcijām bagātos Jāņus, kas ik gadu tiek organizēti šajās mājās pie ūdens.

Dr. Belēvičs šo vietu Lilastes un Dūņezera savienojuma vietā iepazina vairāk kā desmit gadus atpakaļ, meklējot īpašumu savai ģimenei ārpus Rīgas. Toreiz šeit skaisto, plašo pļavu vietā bija purvs, ko šķērsot bija iespējams tikai ar virs tā izbūvētās koka taciņas palīdzību. Ezeru no īpašuma redzēt nevarēja- ūdeni skatam aizsedza aizaigušie meldru blāķi. Neskatoties uz to, Dr. Belēvičs un viņa ģimene šajā vietā
saskatīja potenciālu un īpašumu toreiz iegādājās: ieguldot darbu un sirdi, šeit tika radīta paradīze. Dr. Belēvičs saviem viesiem mēdz stāstīt, ka „katrai vietai ir savs skaistums. To ir tikai jāmāk saskatīt un izcelt. Purvs var tikt pārveidots par dzidru dīķi, kur audzēt zivis. Tas arī palīdz apkārtējās teritorijas transforēšanai- aizaigušie mitrie krūmāji var tikt izveidoti par skaistām pļavām, kur aug puķes un zāliens!”.

Tagad, kad lielie darbi ir aiz muguras, visa ģimene šeit rod
mieru un patvērumu no Rīgas troķšņiem- peldoties, sauļojoties, svinot svētkus: dzimšanas dienas, jāņus, kāzas.

Lai gan Dr. Belēvičs varēja apstāties pie „Vecvārnu” sakārtošanas, paturot apkārtējo viņam piederošo meža teritoriju sev. Taču viņš ir pārliecināts, ka labākais veids, kā nodrošināt šīs konkrētās , sev tuvās vides nākotni , ir izveidot  šīs teritorijas attīstības plānu. Šim darbam tika pieaicināta profesionāla komanda- pieredzējušais arhitekts un teritoriju plānotājs Silvis Grinbergs un viens no vadošajiem teritorijas plānojumu un detālplānojumu izstrādes uzņēmumiem Latvijā (Reģionālie Projekti). Kopī giem spēkiem ir izveidots pārdomāts teritorijas attīstības plānojums. Tas
paredz saglabāt lielu procentu apkārtējo mežu - kā neapbūvējamas, zaļās teritorijas tādā veidā saglabājot kvalitatīvu un draudzīgu vidi. Laipni lūgti Divezeros!


Lai uzzinātu vairāk par Dr. G. Belēviča hobijiem un interesēm:
www.latvijasmaksla.lv

 
Dr. Belevics